Viete prečo je dôležité priať dobro druhým ľudom? Ako nám škodí závisť a žiarlivosť? Prečo niektorí ľudia nevedia zniesť, keď sa druhým darí? V tomto článku vám podám niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí byť prajným človekom a dám vám aj tip na to, akým spôsobom sa neprajnosti ubrániť.

Všetci sme prepojení

Už ste niekedy počuli o zákone rezonancie? Ak nie, odporúčam vám prečítať si knihu od Pierra Franckhla – Zákon rezonancie,  v ktorej o tomto metafyzickom zákone pojednáva.
Rozumie sa ním fakt, že všetko vo vesmíre komunikuje prostredníctvom kmitania. Týmto spôsobom sú všetky živé bytosti aj objekty vo neustálej vzájomnej interakcii. 
Slovo je silný nástroj, no rečou dokážeme zastrieť naše skutočné úmysly. Naše rezonančné pole však nikdy neklame. Možno sa vám už  niekedy stalo, že k vám niekto prehováral s milým úsmevom a lichotivými slovami, no cítili ste faloš alebo ste pociťovali nevysvetliteľný tlak, ktorý vám sťahoval žalúdok. Naopak, niekedy vám stačilo sedieť v prítomnosti druhej osoby bez slova a cítili ste bezpečie a pokoj. V oboch prípadoch ste zažili silu vibračného poľa v praxi.
Sme jeden celok, ktorý môže buď spoločne dýchať alebo sa spoločne topiť. Ak kultivujeme dobré myšlienky a prajnosť, vysielame túto vibráciu do sveta a tá má pozitívny účinok nie len na druhých, ale i na nás samotných.

Závisť škodí vám i vášmu zdraviu

Ak by sme sa vrátili k zákonu rezonancie, ten nám hovorí, že vibrácie, ktoré do okolia vysielame, narážajú na rovnaké vibrácie (ľudí, veci, udalosti) a tie sa nám vracajú späť. Niekto to nazýva karma, niekto spravodlivosť. Ak druhým zo srdca prajeme dobro, dobro sa nám vracia. Ak závidíme a sme neprajní, v nejakej forme sa nám i toto vracia späť. Pokiaľ nedoprajeme druhému, nedostane sa hojnosti ani nám v nejakej forme.
Efekt neprajnosti veľmi dobre charakterizuje úslovie „puknúť od závisti“. Závisť a žiarlivosť sú emócie s nízkou vibráciou a pokiaľ sa v nich nachádzate dlhú dobu, má to negatívny dopad i na vaše vlastné zdravie. Blokujú energiu vo vašom tele, tá následne nemôže zdravo prúdiť a stagnuje.  To sa môže následne prejaviť i vašom fyzickom tele prepuknutím ochorenia.

Ako súvisí závisť s našou vlastnou hodnotou?

Neprajný človek nie je šťastný. Nevie kým je, aké má dary, nie je za to, čo sa mu v živote dostalo vďačný. Upriamuje svoju pozornosť von, miesto toho, aby sa pozrel do svojho vnútra. Pretože je jeho pozornosť orientovaná na okolie – na životy druhých ľudí, zrovnáva sa, a tak vzniká pocit znevýhodnenia oproti druhým. Je to však len ilúzia.
Závidieť znamená len nevidieť to vlastné. Závidíme druhým peniaze, krásu, zdravie, dobrého partnera…no čo máme my?
Uvedomte si, že každý z vás je jedinečný. Nosíte v sebe unikátny mix vlastností, talentov a každý z vás dostal do života veci, za ktoré môže byť vďačný. Ak zameriate pozornosť na seba, do svojho vnútra, možno tam objavíte oveľa viac, ako ste si boli schopní myslieť a pripustiť. Nájdete ten VÁŠ poklad a prestanete riešiť okolie.

Ochrana pred neprajnosťou

Ak cítite, že vám nie je z nejakej strany priane, dokonca viete aj o osobe, ktorá túto zášť vysiela, je v prvom rade  dôležité pochopiť dôvod jej závisti. Ako je vyššie uvedené – závistlivý človek nie je šťastným človekom a už len toto uvedomenie vo vás môže vyvolať súcit miesto hnevu, či strachu. Ak ste toho schopní, pošlite tejto osobe odpustenie. A pokiaľ dokážete ísť ešte ďalej, pošlite jej lásku. Možno sa teraz sami pýtate, prečo by ste niekoho neprajnosť mali oplácať dobrom? Láska je tá najmocnejšia forma energie a energia s najvyššou vibráciu vo vesmíre, ktorá chráni aj uzdravuje. Preto ak sa obklopíme touto energiou, pôsobí ako obal, ktorý k nám nepúšťa zlo a zároveň dopomáha k liečeniu zraneného závistlivého človeka.