Nedávno mi moja kamoška poslala video s názvom „Veríte v tvárovú jogu”? Bola zvedavá na môj názor na obsah a mladú dámu, ktorá v ňom vystupuje. Vo videu sa totiž vyjadruje, že tvárová joga je nielen neúčinná, ale pozor – dokonca nebezpečná! Jedným dychom dodáva, že si bude šetriť na botox a invazívne zákroky.Po zhliadnutí videa som sa rozčúlila.

Ako môže hodnotiť niečo, čo nepraktizuje, negovať skúsenosti miliónov ľudí na celom svete bez vlastnej skúsenosti? Potom som si však povedala, že nebudem riešiť moje ego a emócie a zamyslela som sanadtým ako ovplyvnila tvárová joga môj život. A prišla som na zaujímavé zistenia

1. Vylepšila som svoj vzhľad

Prvé, čo sa udialo vďaka pravidelnému cvičeniu bolo viditeľné zlepšenie vzhľadu mojej tváre. Po dvoch materských dovolenkách ( 6 rokov) som mala hlboké vrásky na čele, ochabnuté líca a kontúry tváre, horné viečka padali a nasolabiálna vráska bola riadne hlboká. Stačili tri týždne intenzívneho cvičenia a zmeny si začalo všímať moje okolie. Nielenže sa mi začali formovať líčka, ale moja tvár už nevyzerala smutne. Žiarila!

2. Začala som sa viac o seba starať

Pozitívne zmeny na mojej tvári ma motivovali pokračovať v cvičení ale aj v starostlivosti o pleť. Dopriala som si píling, relaxačnú masáž tváre, dobrý kúpeľ. Pocit zo seba bol skvelý a všimla som si, že som sa začala akosi radšej pozerať na seba do zrkadla?

3. Naučila som sa vytvoriť si čas len pre seba

Všetci máme len 24 hodín a výhovorky „nemám čas“ v skutočnosti znamenajú „Nie je to mojou prioritou“ alebo „Nechce sa mi“. Pre mňa sa stala tvárová joga prioritou a moja spokojnosť tiež. Naučila som sa povedať mojim blízkym, že potrebujem čas pre seba. Ako hovorí Patrik Herman „Spokojná mama = spokojná rodina. Čas na seba som si začala vytvárať vďaka tvárovej joge a pochopila som, aké je to pre mňa dôležité.

Okrem toho sa neustále rozvíjam, vzdelávam, prekonávam samú seba, najmä svoje strachy a získavam nové priateľstvá. Keby mi niekto pred pár rokmi povedal, čo všetko mi tvárová joga prinesie, asi by som mu neuverila. Avšak dnes už verím!Autor:

Zuzana Ondrisová, Publikované: 20.02.2018